„Srebrny pociąg” – 10. wycieczka „Szlakiem Bartka”

Już po raz czwarty w tym roku zapraszamy wszystkich miłośników historii i przygód na wyjątkową wycieczkę turystyczną! W październiku wyruszymy w fascynującą podróż, która przeniesie nas w głąb ziemi i odkryje przed nami tajemnice dawnego przemysłu wydobywczego.

Nasze poprzednie wycieczki skupiały się na zwiedzaniu przytulnych miasteczek i ruin zamków, tym razem przygotowaliśmy jednak coś zupełnie innego – ekscytującą wyprawę do podziemi, gdzie poznamy historię i sekrety dawnych kopalń oraz przemysłu wydobywczego. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że na miejsce dotrzemy zabytkową kolejką wąskotorową!

Mimo że nasz przyjaciel i wieloletni kustosz MMJ – Bartek Cieszyński – gustował raczej w górskich wędrówkach, w otoczeniu przyrody, także wyprawę kolejką do podziemi uświetnimy szyldem „Szlakiem Bartka”, wszak tylko dzięki Niemu nasz wycieczkowy cykl w ogóle istnieje! Tym samym wycieczka ta będzie naszym małym jubileuszem turystycznym, gdyż na „Szlak Bartka” wyruszymy już po raz dziesiąty!!

Wycieczka odbędzie się 12 października, kiedy to jesienne barwy powinny już dodawać uroku każdemu krajobrazowi. Jednocześnie będzie to idealny czas na odkrywanie tajemnic podziemi, bez względu na panującą aurę!

Na wyjazd zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ucząc się jednocześnie o bogatej historii przemysłowej naszego regionu.

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do nas na niezapomnianą przygodę.
Liczba miejsc jest ograniczona!

szlakiem-bartka-10-plakat

PLAN WYCIECZKI:

Termin: sobota, 12 października 2024

• 8:45 – zbiórka pod Muzeum
  • 9:00 – odjazd

W programie:

• Podróż kolejką wąskotorową na trasie Bytom Karb – Tarnowskie Góry Zabytkowa Kopalnia.
    Kolejka powstała w XIX wieku, służąc pierwotnie do transportu surowców i półproduktów między zakładami przemysłowymi Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.
  • Zwiedzanie zabytkowej kopalni Rud Srebra i Ołowiu w Tarnowskich Górach.
  • Poznanie historii i technologii wydobycia cennych surowców.
  • Niezapomniane widoki i emocje związane z odkrywaniem podziemnego świata.
  • Zwiedzanie zabytkowej stacji kolejowej – Bytom Karb.
  • ok. 17:30 – powrót do Jaworzna

Koszt wyjazdu:

• 150 zł – normalny;
  • 140 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, renciści, emeryci)
    – (w cenę wliczone są: transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępu i przewodnicy)
    – (osoby chcące skorzystać z ulgi muszą mieć przy sobie ważną legitymację w dniu wycieczki!)

Rezerwacje i wpłaty przyjmowane są w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna (ul. Pocztowa 5).
Liczba miejsc jest ograniczona!
Decyduje kolejność zgłoszeń!!

Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna oraz Pan Tadeusz Boratyński.