Weź udział w historycznej grze miejskiej!

Gra miejska, stworzona w ramach projektu wystawienniczo-edukacyjny pt. „Powstanie krakowskie 1846 r. w Jaworznie i Chrzanowie”, który realizujemy wspólnie z Muzeum w Chrzanowie, znajduje swoich kolejnych wielbicieli, a okres wakacji sprzyja zorganizowaniu zabawy w grupie!

W ubiegły piątek – 5 lipca – nasze Muzeum odwiedziła młodzież, biorąca udział w półkolonii PTTK, by wspólnie z nami i wychowawcami wziąć udział w grze miejskiej i warsztatach kreatywnych dot. czapki i stroju krakowskiego oraz zagrać w wielkoformatową planszówkę.

Kolejne spotkania w grupach zorganizowanych mamy zaplanowane na 18 i 19 lipca oraz 2 sierpnia. Niniejszym serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do nas w tych terminach i wzięcia udziału w powyższej opisanych aktywnościach!

Zebraną grupę uczestników będziemy dzielić na dwie części – jedna będzie rozwiązywać zagadki w ramach gry miejskiej, druga weźmie udział w warsztatach plastycznych. Cały czas będzie także swobodny dostęp do gry planszowej. Na miasto – w ramach gry miejskiej – będziemy wyruszać w dwóch turach – o godz. 10.00 oraz ok. 11.30.

Udział we wszystkich aktywnościach jest całkowicie bezpłatny!!

Przypominamy jednocześnie, że nasza Gra Miejska ma charakter spaceru na orientację po śródmieściu Jaworzna (a dla chętnych także Chrzanowa), w ramach którego można poznawać miejsca związane z historią powstania krakowskiego oraz rozwiązywać zagadki historyczne i logiczne. Można w niej wziąć udział w dowolnym momencie – formularze gry są dostępne bezpłatnie w siedzibie Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!!!

powstanie-krakowskie - gra-miejska